Lukaku pogodio poslije pola godine, Inter na minus 15

Nogomet 18. feb 202322:53 0 komentara
Miguel MEDINA / AFP

Fudbaleri Intera u 23. kolu prvenstva Italije na svom terenu pobijedili su ekipu Udinesea rezultatom 3:1.

Tim iz Milana je zabilježio treći trijumf u posljednje četiri utakmice, uz jedan remi, i sa 47 bodova drugi je na tabeli sa 15 bodova manje od vodećeg Napolija, dok je Udinese deveti sa 30.

Inter je poveo u 20. minutu pogotkom Romelua Lukakua iz jedanaesterca. Snažnom belgijskom napadaču, koji je tokom sezone imao mnogo problema sa povredama, to je bio tek drugi gol u prvenstvu, odnosno prvi od avgusta i duela sa Lecceom na startu Serije A.

Goste nije obeshrabrilo vodstvo Nero-azura, a izjednačenje timu iz Udina doneo je Sandi Lovrić u finišu prvog poluvremena.

Dvadesetčetvorogodišnji slovenački veznjak je upisao treći pogodak u šampionatu nakon asistencije Roberta Pereire.

Novu prednost domaćima doneo je Henrikh Mkhitaryan prelijepim pogotkom sa ivice šesnaesterca u 73. minutu. Armencu je to bio drugi pogodak u sezoni.

Trijumf ekipe trenera Simonea Inzaghija „ovjerio“ je Lautaro Martinez u 89. minutu. Argentinskom napadaču to je bio 13. gol u sezoni.

Inter u sljedećem kolu gostuje Bolonji, a pre toga na „Giuseppe Meazza“ stadionu dočekuje Porto u prvom meču osmine finala Lige šampiona, dok će Udinese na „Dacija areni“ igrati sa Spezijom.