Majstorska asistencija Modrića u pobjedi Reala

Nogomet 03. jan 202421:28 0 komentara
REUTERS/Vincent West

Real Madrid uspio je slomiti otpor žilave Mallorce u završnici i tako se odvojiti na vrhu La Lige.

Real je u Madridu savladao Mallorcu 1:0 golom defanzivca Anthonyja Rudigera u 78. minuti. Njemački je igrač glavom sjajno pogodio s desetak metara nakon kornera koji je jednako kvalitetno izveo Luka Modrić. Hrvatskom kapetanu to je bila četvrta asistencija ove sezone u La Ligi.

Vrijedna je to pobjeda Madriđana budući da je Mallorca dvaput došla jako blizu pogotka. U 43. minuti Sanchez je pogodio gredu, a Rodriguez u 54. stativu!

Real nakon nepotpunog 19. kola vodi s 48 bodova, tri više od Girone koja iste večeri igra protiv Atletico Madrida. Atletico je treći s 38 bodova, koliko ima i Barcelona koja u četvrtak 4. januara igra protiv Las Palmasa.