Manchester City lako do finala Svjetskog prvenstva za klubove

Nogomet 19. dec 202321:05 0 komentara
Manchester City/Facebook

Fudbaleri Manchester Citya plasirali su se u finale Svjetskog prvenstva za klubove.

Šampion Evrope je u polufinalu u Jeddahu savladao japansku Urawu rezultatom 3:0 i u petak u 21 sat će za titulu igrati protiv Fluminensea. Osvajač Copa Libertadoresa je dan ranije bio bolji od Al Ahlija iz Egipta sa 2:0.

Azijski predstavnik je do finiša prvog poluvremena uspijevao da sačuva mrežu protiv moćnog engleskog kluba, ali je u sudijskoj nadoknadi sam sebi loptu gurnuo u mrežu i to je bio kraj.

City je poveo autogolom Norvežanina Marijusa Hoibraatena, a u nastavku meča viđena su još dva pogotka za lagan plasman Građana u finale. Mateo Kovačić se u 52. minutu upisao u strijelce na asistenciju Kylea Walkera, a ubrzo je Bernardo Silva riješio sve dileme.

Engleski klubovi su tri puta bili šampioni svijeta, a brazilski jednom više. Rekorderi su Španci sa osam trofeja.