Manchester United fenomenalnim preokretom savladao Aston Villu

Nogomet 26. dec 202323:01 0 komentara
REUTERS/Carl Recine

Večeras je na Old Traffordu odigrana posljednja utakmica u današnjem repertoaru, a na teatru snova pobjedu je odnijela ekipa Manchester Uniteda.

Manchester United koji se nalazi u izuzetno lošoj formi na Old Traffordu večeras je dočekao zahuktalu Aston Villu. Na kraju su izabranici Erika Ten Haga prekinuli crnu seriju i spektakularnim preokretnom upisali pobjedu rezultatom 3:2 i tako spriječili Aston Villu da preuzme lidersku poziciju.

Lavovi dolaze do vodstva u 23. minuti, nesvakidašnja situacija se desila. McGinn je izveo slobodni udarac sa strane i oštro centrirao, lopta na putu ka golu nikoga nije dotakla te je prevarila Andrea Onanu za 0:1.

Nije mnogo prošlo od prvog šoka za United, pet minuta poslije uslijedio je drugi. Sjajno je korner izveo McGinn, Lenglet je bio sam na drugoj stativi i odigrao glavom u peterac, a najbolje se snašao Dendoncker koji postiže gol za 0:2.

Crveni đavoli su ušli jako ofanzivno u drugo poluvrijeme, a na samom otvaranju, u 47. minuti Alejandro Garnacho je zabio ali je pogodak ipak poništen zbog ofsajd pozicije te je tako ostalo 0:2. Ipak ono što nije pošlo za rukom Garnachu tada jeste u 59. minutu. Marcus Rashford je lijepo poslao pas koji je u šesnaestercu primio Alejandro Garnacho, on je odmah pucao po sredini gola i Martinez je bio nemoćan – 1:2.

Bio je to gol koji je potpuno dao krila Unitedu koji u 71. minuti dolazi do potpunog poravnanja. Alejandro Garnacho je primio loptu u šesnastercu i pucao po golu. Lopta je pogodila nekoga i promijenila smjer, tako da Emiliano Martinez to nije mogao odbraniti – 2:2.

Potpuni preokret Crvenih đavola desio se u 82. minutu, Rasmus Hojlund  je prvi stigao na odbijanac i pucao slabo, ali dovoljno precizno da zabije gol. Lopta se od lijeve stative odbila u mrežu za 3:2.