Manchester United nosi bodove sa Elland Roada, Rashford opet strijelac

Nogomet 12. feb 202316:58 0 komentara
Action Images via Reuters/Lee Smith

U derbiju nedjeljnog programa engleske Premier lige Leeds je na svom Elland Roadu dočekao Manchester United, a meč je završen pobjedom Crvenih đavola rezultatom 2:0.

Prvo poluvrijeme je proteklo u blagoj dominaciji Uniteda koji je najozbiljniju priliku imao preko Brune Fernandesa u 45. minuti, ali je njegov udarac sjajno odbranio golman Leedsa. S duge strane, domaći su dva puta prijetili preko Summervilea, ali bez uspjeha.

Na prvu šansu u drugom dijelu čekalo se do 63. minute kada gosti prijete preko Dalota, ali prečka zaustavlja njegov sjajan šut.

U posljednjih deset minuta utakmice viđena je prava drama. Prvo je Summervile mogao dovesti Leeds u prednost, ali je iz izgledne pozicije loše šutirao da bi malo kasnije gosti stigli do vodstva. Shaw je uputio centaršut prema Rashfordu koji glavom trese mrežu Leedsa.

U 85. minuti utakmica je bila riješena. Garnacho je pogodio za 2:0 što je bio konačan rezultat susreta.