Marseille potopio Messija i društvo, Kolašincu sat vremena

Nogomet 08. feb 202323:08 0 komentara
REUTERS/Eric Gaillard

Fudbaleri Marseillea savladali su favorizoveni PSG rezultatom 2:1 na Velodromeu i priredili veliko iznenađenje u osmini finala Kupa Francuske.

Domaći su poveli nakon pola sata Sergio Ramos je u svom šesnaestercu skrivio jedanaesterac, a siguran izvođač za vodstvo Marseillea i apsolutnu eksploziju emocija na Velodromeu bio je Alexis Sanchez.

Ipak, do poluvremena rezultat je bio izjednačen. Nakon izvedenog kornera Neymara, u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena, najviši u skoku bio je upravo krivac za gol Marseillea, Sergio Ramos, koji je zakucao loptu u mrežu protivnika.

U drugom dijelu ekipe su se smjenjivale sa šansama, ali su domaći došli do pogotka.

Igrala se 57. minuta, kada je Ruslan Malinovskiy preciznim i snažnim šutem sa ivice šesnaesterca poslao loptu unutar lijeve stative protivničkog golmana i drugi put natjerao Gianluigija Donnarummu da izvadi loptu iz vlastite mreže.

Iako je PSG imao šanse za izjednačenje, prvenstveno preko Lionela Messija u 79. minuti, kada je njegov šut otišao pored gola, rezultat se više nije mijenjo, te je Marseille prošao dalje.

Sead Kolašinac igrao je do 63. minute, kada ga je na terenu zamijenio Kabore.