Martinez dobio dva žuta, nastavio braniti penale kao u transu, pa odveo Villu u polufinale!

Nogomet 18. apr 202423:11 0 komentara
REUTERS/Stephanie Lecocq

Fudbaleri Aston Ville plasirali su se u polufinale Lige konferencija pošto su na penale eliminisali ekipu Lillea.

Lille je u revanšu uspio da pobijedi sa 2:1, ali je toliko engleski klub slaivo u prvom meču, pa je Emiliano Martinez, ekscentrični argentinski golman, uspio da ponovo bude junak svog tima.

Martinez je provocirao, branio penale, pa onda igrao kada je svoj tim uveo u polufinale takmičenja.

Nije uspio da uradi mnogo toga kada je Jusuf Yazici u 15. minutu doveo Lille u vodstvo. Aston Vila je mogla da pakuje kofere nakon što Benjamin Andreu dao gol za 2:0 u 67. minutu.

Martinez “zaplesao” kao u finalu Katara: Argentinac provocirao domaće navijače, pa odveo Aston Villu u polufinale (VIDEO)

Međutim, onda je na scenu stupio Cash u 87. minutu susreta i svojim golom je obezbijedio svom timu nadu da može dalje. Tu nadu je u penal seriji potpuno rasplamsao Martinez koji je isprovocirao Bentaleba dirajući mu loptu prije penala, posle čega je Andreu bio tragičar svog tima, a Emiliano junak svog.

Villa je promašila jedan penal poslije šuta Leona Baileyja, ali je Martinez ponovio podvig iz Katara kada se njegova selekcija Argentine sastala sa Francuskom.

Martinez je tokom utakmice dva puta dobijao žuti karton i ostao je na terenu jer se jednom to desilo tokom regularnog dela utakmice zbog zadržavanja vremena (39. minut), a drugi put tokom penala zbog priče sa publikom, što se po pravilima vode kao dvije zasebne cjeline, te se ne prenose na penale.

Villa će u polufinalu čekati Džeku i krunića te njihopv Fenerbahče ili Olimpiyakos. Iste večeri je odigran i meč Fjorentine i Viktorije Plzenj i italijanski tim je prošao dalje pobjedom 2:0.

Poslije prve utakmice završene bez golova u Češkoj, Fjorentina je u revanšu iskoristila isključenje Cadua u 66. minutu da bi kroz produžetke, golovima Gonzaleza u 92. i Birgahija u 108. minutu obezbijedila polufinale, u kom je čeka Club Brugge.