Matondo krunisao čudesni Old firm, Rangers mjerka titulu!

Nogomet 07. apr 202415:09 0 komentara

Fudbaleri Celtica i Rangersa remizirali su u meču "za infarkt" - utakmici 33. kola škotskog Premiershipa rezultatom 3:3 (2:0).

Celtic je ekspesno poveo golom Maede u prvom minutu. Ofanzivac Zelenih je mrežu zatresao uz mnogo sreće – Tavernier je pokušao da ispuca loptu, koja je pogodila Maedu i završila iza gol-linije.

Isti igrač mogao je da udvostruči vodstvo u 26. minutu ali je i njegov, ali i udarac Hatatea samo nekoliko sekundi kasnije odbranio Jack Butlant.

Nastavio je da prijeti tim koji vodi Brendan Rodgers. U 34. minutu dosuđen je penal za Celtic jer je rukom u sopstvenom šesnaestercu igrao Goldson, a siguran izvođač najstrože kazne bio je O’Riley.

U nadoknadi je pokušao domaćin da prepolovi zaostatak. Pozajmljeni fudbaler Wolverhamptona Fabio Silva je šutirao dvaput tokom iste akcije, ali je pogodak sprečio Joe Hart.

Hatate je “otvorio vatru“ u nastavku udarcem sa distance u 48. minutu. Samo tri minuta kasnije u kaznenom prostoru gostiju pao je Silva. Glavni arbitar je prvobitno Portugalca kaznio žutim kartonom, ubijeđen da je napadač simulirao, ali je nakon VAR provjere ipak ta odluka preinačena. Dosuđen je jedanaesterac za Rangers koji je u pogodak u 55. minutu pretvorio Tavernier.

Erupcija oduđevljenja na Ibroxu dogodila se samo stotinjak sekundi kasnije kada je mrežu zatresao napadač Policijaca Dessers. Akcija je počela tako što je Lorens oduzeo loptu Tomokiju, Silva je povukao a Desers se najbolje snašao u petercu rivala. Ipak, taj gol je opravdano poništen jer je nakon gledanja snimka ustanovljeno da je Lorens napravio faul.

U 86. minutu Sima postiže gol. Pogrešio je McGregor u dodavanju, Matondov šut je uslijedio, a odbitak je poluvolejem pokupio Sima i uz odbitak postigao izjednačujući gol.

Samo 70 sekundi kasnije je Celtic ponovo poveo – pogodak je postigao nekadašnji napadač Noriwicha Adam Idah i donio veliku radost gostima.

Novo poranvanje spektakularnom „kiflom“ donio je Matondo – udarcem sa lijeve strane kaznenog prostora u dalji ugao, dovoljno daleko od Joa Harta.

Imao je Desers priliku da donese tri boda u devetom minutu nadoknade, ali ostalo je 3:3.