Messi ne može da izgubi, Miami u novom finalu (VIDEO)

Nogomet 24. aug 202309:24 0 komentara
Aaron Doster-USA TODAY Sports

Lionel Messi i Inter Miami su ponovo bili na ivici ponora, ali su preživjeli i nakon penala savladali Cincinnati i izborili mjesto u finalu US opena kupa. Tim sa Floride će u meču za još jedan trofej igrati protiv Houstona, koji je također nakon penala bio bolji od Salt Lakea.

Cincinnati je do 68. minuta ima sve u svojim rukama. Nošeni sjajnom podrškom u Ohaju vodili su 2:0 golovima Acoste i Vasqueza. Činilo se da će Miami doživjeti prvi poraz od dolaska Messija u njihove redove.

Međutim, kada imate u timu čarobnjaka ništa nije nemoguće. Messi ovaj put nije pogađao, ali je zato asistirao. Poslije slobodnog udarca u 68. minutu je pronašao Campagnu, koji je glavom smanjio na 2:1.

I kada se činilo da će to biti konačan rezultat u sedmom minutu nadoknade Messi sjajnim centaršutom prebacuje celu odbranu Cincinnatija i pronalazi Campagnu, koji drugim golom uvodi meč u produžetak.

U dodatnih 30 minuta Inter je poveo 3:2 preko Martineza, ali Kubo šest minuta prije kraja donosi Cincinnatiju penala. U penal seriji Haglund je promašio za domaće u posljednjoj petoj seriji, a 18 – godišnji Cremaschy pogodio za još jedno veliko slavlje Intera, koji je prije četiri dana osvojio Liga kup Sjeverne i Centralne Amerike.

Messi je tako nastavio svoj impresivni niz. Od dolaska u Miami postigao je 10 golova i imao tri asistencije na osam mečeva.