Milan bolji od Dinama, Shakhtar i Celtic podijelili bodove

Nogomet 14. sep 202220:36 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

Fudbaleri Milana savladali su na San Siru zagrebački Dinamo u okviru drugog kola grupne faze Lige prvaka rezultatom 2:0 i upisasli prvu pobjedu, dok su ukrajinski Shakhtar i škotski Celtic podijelili bodove rezultatom 1:1.

Milan je u prvom poluvremenu kontrolisao, igru, stvorio nekoliko dobrih šansi za pogodak, ali nisu uspijevali načeti mrežu Dominika Livakovića.

Ipak, u tome su Rossonerima na samom kraju prvog poluvremena pomogli hrvatski fudbaleri, kada je Šutalo oborio Rafaela Leaa u šesnaestercu, a sudija Jesus Gil Manzano pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač penala bio je Olivier Giroud. Njegov gol pogledajte OVDJE.

U drugom poluvremenu, igrači Milana potvrdili su svoju dominaciju i terensku inicijativu, a nagrađeni su za napadački fudbal na samom startu drugog poluvremena. Igrala se 47. minuta kada je Leao centrirao sa lijeve strane, a najbrže do lopte stigao je Alexis Saelemaekers, koji je glavom zakucao loptu u mrežu za dvostruko vodstvo Rossonera. Njegov pogodak pogledajte OVDJE.

Drugi primljeni pogodak kao da je probudio fudbalere Dinama, koji su u nastavku zaigrali mnogo bolje, pa su u 56. minuti prepolovili vodstvo sedmerostrukog prvaka Evrope. Petković se sjajno okrenuo u šesnaestercu, prevario čak četvoricu čuvara i u poslio Mislava Oršića, kojem nije bilo teško sa peterca matirati Maignana. Gol Oršića pogledajte OVDJE.

Milan je držao posjed lopte i nakon primljenog pogotka i nije dozvoljavao Dinamu da vrši pritisak na posljednju liniju dugotrajnim napadima i terenskom inicijativom. Umjesto toga Milanezi su došli do trećeg pogotka. Pobega je u 77. minuti odigrao sjajan dupli pas sa Theom Hernandezom i snažnim šutem pod prečku natjerao Livakovića da treći put izvadi loptu iz mreže. Prvi gol Tommasa Pobege ove sezone pogledajte OVDJE.

Do kraja utakmice momci koje sa klupe predvodi Ante Čačić više nisu imali snage da odreaguju, te je Milan na kraju slavio rezultatom 3:1.

Rade Krunić vratio se na teren poslije povrede i igrao je za Milan od 78. minute. Luka Menalo nije nastupio za Dinamo zbog povrede.

Milan je, barem privremeno, usamljen na prvom mjestu grupe E sa četiri boda, dok je Dinamo nakon iznenađujuće pobjede nad Chelseajem i večerašnjim porazom, ostao drugi sa tri boda.

U drugoj utakmici koja je odigrana u terminu od 18:45h Shakhtar i Celtic su odigrali neriješeno 1:1.

Poveli su gosti, autogolom Bondarenka u 10. minuti, dok se za izjednačenje i konačnih 1:1 u 29. minuti pobrinuo Mudryk.

Shakhtar je sada prvi u grupi F sa četiri boda , dok je Celtic treći sa jednim.