Milan savladao Atalantu, Kruniću cijeli meč, vratio se Ibra!

Nogomet 26. feb 202322:51 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

Milan nastavlja sa dobrim partijama u posljednje vrijeme, pošto je u 24. kolu Serije A savladao Atalantu na San Siru 2:0.

Kriza je prošlost. Bar kada se gledaju rezultati. Milan je protiv Atalante vezao četvrtu pobedu u svim takmičenjima i opet bez primljenog gola. Nekako se ova serija poklopila sa povratkom Zlatana Ibrahimovića u trenažni proces, a upravo je legendarni švedski reprezentativac prve minute ove sezone zabilježio na ovom meču.

Milan je i na ovom meču pokazao čvrstinu koja ga je krasila u sva tri prethodna meča. Ne samo da protiv Atalante nije primio gol, već jednoj od najofanzivnijih i najpotentnijih ekipa u ligi nije dozvolio za 90 minuta ozbiljnu šansu, niti šut u okvir gola.

Domaćin je ponovo istrčao u formaciji 3-4-3, vršio je pritisak kakav se pamti u većem dijelu Piolijevog mandata. U takvoj situaciji samo je bilo pitanje vremena kada će golovi doći. Prvi je došao u 25. minutu, a režirao ga je čovjek koji se također nalazi u velikom usponu. Theo Hernandez je sjajno šutirao iz daljine, lopta je pogodila stativu, ali se odbila o leđa nesretnog Mussoa i završila u mreži.

Logično, Milan je poslije toga više bio orjentisan da prijeti iz kontranapada i bilo je dosta kvalitetnih šansi. Najbolju među njima imao je Junior Messias, koji je šutirao sa pet metara preko gola. Ipak, Brazilac se ispravio u 86. minutu, kada ga je sa golom spojio Rafael Leao. Messias se našao oči u oči sa Mussom, bocnuo je loptu preko njega i upisao treći gol u Seriji A ove sezone.

Naravno, za Milan poslije tri boda veoma je važno što je prve minute upisao Zlatan Ibrahimović, koji je u igru ušao u 74. minutu. Koliko će biti značajan iskusan napadač u narednom periodu vidjet će se već u narednom kolu kada ekipa bude gostovala Fiorentini, i to bez požutjelih Leaoa i bh. reprezentativca Radeta Krunića koji je odigrao čitav meč.