Minimalac Bayerna protiv Augsburga, 32. gol Lewandowskog (VIDEO)

Nogomet 09. apr 202217:50 0 komentara
REUTERS/Lukas Barth

Fudbaleri Bajerna savladali su Augzburg kod kuće u meču 29. kola Bundeslige. Rezultat je bio 1:0.

Jedini gol u Munchenu postigao je Robert Lewandowski. On je u 82. minutu bio precizan iz penala i to je bio njegov 32. gol u sezoni, a 23. gol u duelima sa Augsburgom. Jedino je protiv Wolfsburga dao više – 24.

Reece Oxford je igrao rukom u šesnaestercu, a nakon konsultacija sa VAR tehnologijom sudija Patrick Ittrich pokazao je na bijelu tačku.

Bayern je lider sa 69 bodova, devet više od Borussije Dortmund. Pet kola ostalo je do kraja šampionata i mogao bi u 31. kolu upravo protiv Dortmunda da pobjedom proslavi titulu.

Augsburg je 14. sa 32 boda.

U narednom kolu Bayern gostuje Arminiji, dok će Augsburg ugostiti Herthu.

Borussia Monchengladbach je slavila na gostovanju kod fenjeraša Furtha sa 2:0. Golove su postigli Plea i Thuram.

Veliki preokret napravio je Koln na Rhein Energie stadionu protiv Mainza. Jarčevi su gubili 2-0 do 60. minute. Golove za Mainz postigli su Burkardt i Onisiwo.

Preokret i pobjedu Kolna od 60. do 82. minute kreirali su Skhiri, Ljubičić i Kilian.

Wolfsburg je savladao 4-0 ekipu Arminije.