Moćni Građani: Haaland 30 golova, De Bruyne 100 asistencija

Nogomet 08. apr 202320:40 0 komentara
REUTERS/Peter Nicholls

Fudbaleri Manchester Cityja opravdali su ulogu favorita i kao gosti ubjedljivo savladali tim Southamptona u 30. kolu Premier lige.

Utakmica na stadionu St Marry's završena je rezultatom 1:4.

Na pogodak se čekalo sve do posljednjeg minuta prvog poluvremena. Gol je postigao, a ko drugi, Erling Haaland, a namjesto mu, a ko drugi, Kevin de Bruyne. Viđeno već toliko puta ove sezone. Belgijanac je centrirao, a visoki Norvežanin nadskočio protivničku odbranu i savladao golmana Gavina Bazunua – 0:1.

Bio je to Haalandov 29. gol u šampionatu i on je ubjedljivo najbolji strijelac elitne engleske lige, dok je Kevin de Bruyne proslavio jubilarnu 100. asistenciju u Premier ligi. Ušao je u odabrano društvo u kome se još nalaze Ryan Giggs (162), Cesc Fabregas (111), Wayne Rooney (103) i Frenk Lampard (102).

Već tada je bilo jasno da će se domaći tim teško odupreti Građanima, a sve dileme oko pobjednika definitivno je rešio Jack Grealish u 58. minutu. Opet je De Bruyne bio kreator, sjajno je pronašao engleskog reprezentativca, koji je iz drugog pokušaja savladao golmana Svetaca – 0:2.

Do kraja meča Haaland je još jednom jednom zatresao mrežu Southamptona, broj 30 u PL, ovog puta na asistenciju Grealisha. Domaći tim je stigao do počasnog gola preko mladog Francuza Sekou Mare, ali je vrlo brzo Guardiolin moćan sastav vratio tri gola prednosti pogotkom iz jedanaesterca. Oboren je De Bruyne, a najstrožiju kaznu realizovao je mladi Argentinac  Julian Alvarez.