Mogao je da „otkine nogu“ čovjeku: Brutalan start Haalanda (VIDEO)

Nogomet 31. dec 202219:20 0 komentara
Action Images via Reuters/Andrew Boyers

Fudbaleri Manchester Cityja odigrali su neriješeno s Evertonom 1:1 u meču 18. kola Premijer lige.

Građani su kiksnuli, prije okršaja Arsenala i Brightona, pošto „Tobdžije“ imaju šansu da se odlijepe i osame na vrhu tabele.

Uslov je da pobjede Brighton na gostovanju, pošto City kod kuće na Etihadu nije mogao da izađe na kraj sa timom Franka Lamparda.

Cityju samo bod, Fulham siguran, nula Newcastlea

CIty je poveo u 24. minutu pogotkom Erlinga Haalanda, koji je tokom meča pokazao i svoju nesportsku stranu.

Jeste Norvežanin nedavno rekao da je ljut što je propustio Mundijal u Kataru, ali je malo ko očekivao da će uz gol imati i nepotrebno brutalan start na Vitaliyju Mykolenku.

Zaletio se i s leđa „pokupio“ igrača Evertona i pokrenuo raspravu da bi bilo koji drugi fudbaler, ili igrač drugog kluba dobio direktan crveni karton.

Haalnd je dobio samo žuti pred poluvrijeme, baš kao i James Tarkowski, koji je opravdano protestovao kod sudije.

Prije toga je mogao da bude isključen i Kevin de Bruyne. Belgijanac je poslije tridesetak minuta startovao na Amadua Onanu i dobio žuti karton, a da je bilo provjere, možda bi se utvrdilo da je zaradio isključenje.