Monaco se ispromašivao, Lyon pobjegao sa dna tabele

Nogomet 15. dec 202322:53 0 komentara
JEFF PACHOUD / AFP

Monaco i Lyon su otvorili novo, 16. kolo, francuske Ligue 1, a meč je završen pobjedom gostiju od 0:1.

Izuzetno zanimljivu utakmicu navijači su gledali tokom prvog dijela. Prvo je na meču zaprijetio Lyon preko Nuamaha koji je šutirao iz slobodnog udarca malo preko gola. Zatim šansa na drugoj strani. Balogun je nakon jednog centaršuta šutirao, ali golman Lopes je bio na mjestu.

U 37. minuti nova šansa za Baloguna. Pokušao je udarcem sa ruba kaznenog prostora, ali je ponovo Lopes bio na mjestu. Minut kasnije napadač Monaca šutira glavom malo iznad prečke.

I nastavak je donio identičan odnos snaga. Ponovo su bliže pogotku bili domaći, pogtovo u 53. minuti kada je Camaraoprobao svoj udarac i pogodio stativu.

Kazna za promašaje stigla je u 85. minuti kada Jeffinho pogađa za veliko slavlje. Lyon je ovom pobjedom pobjegao sa dna tabele i sada je 16. sa 13 bodova dok je Monaco treći sa 30.