Monaco u derbiju slavio protiv Rennesa, juri Ligu šampiona

Nogomet 15. apr 202223:17 0 komentara
REUTERS/Stephane Mahe

U prvom meču 32. kola šampionata Francuske u fudbalu, Monaco je u jednom od derbija, kao gost pobijedio Rennes sa 3:2, pa trenutno zauzima četvrto mjesto sa 53 boda, tri manje u odnosu na Rennes koji se nalazi na poziciji koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Nakon samo tri minute igre Rennes je vodio sa 1:0 na oduševljenje domaćih navijača, a strijelac je bio Flavien Tait. Slavlje nije dugo trajalo, jer je Monaco u 11. minutu stigao do izjednačenja, a strijelac je bio Brazilac Vanderson.

Ovim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme, iako su obje ekipe imale nekoliko poluprilika i prilika da stignu do prednosti. U nastavku meča, Wissam Ben Yedder je donio prednost Monacu u 57. minutu. Dvadeset minuta kasnije, Monaco je u režiji Myrona Boadua stigao do 3:1.

Rennes se nije predavao nastojao je da stigne do izjednačenja. Uspio je smanji na 2:3 preko Martina Terriera u drugom minutu zaustavnog vremena, ali je pobjeda zasluženo pripala momcima iz Kneževine, koji nastavljaju borbu za mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Podsjećanja radi, uz utakmicu manje, lidersku poziciju drži PSG, dok je na koti dva Marseille sa 59 bodova.