N1 Selektor: Šta je obilježilo 25. kolo PLBiH? Novi kiksevi sarajevskih timova

Nogomet 11. apr 202308:49 0 komentara
N1

Proteklog vikenda igrali su se mečevi 25. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Zrinjski je nastavio da gazi sve pred sobom, Željezničar napravio novi korak unazad u borbi za Evropu, Sarajevu poništen čist pogodak, dok je Tuzla City golom Karića srušio Željezničar na Grbavici.

Sarajevo 1:1 Sloga Doboj

25. kolo otvorila je ekipa Sarajeva. Bordo tim je ovoga puta na Bilinom polju bio gost Slogi iz Doboja, a na kraju su priredili novu gorku pilulu navijačima. Povelo je Sarajevo golom Kyeremeha, kojem je ovo ujedno bio i prvijenac u Bordo dresu. Nakon toga propustili brojne prilike, a kazna je stigla u 48. minuti kada je Dadić poravnao rezultat. Sarajevo je imalo više od igre, propustilo brojne prilike nakon toga, a u finišu susreta poništen im je i regularan pogodak. O tome možete čitati na OVOM LINKU.

Tim Mirze Varešanovića napravio je ponovo korak unazad kada je u pitanju borba za Evropu i trenutno je 6. na tabeli, dok je Sloga posljednjeplasirana sa 24 boda.

N1 / F.Z.

Posušje 2:0 Sloboda

Kolo su otvorila dva tima koja vode grčevitu borbu za opstanak: Posušje i Sloboda. Debitovao je na klupi Tuzlaka Danijel Pranjić, ali hrvatski stručnjak neće po mnogo čemu dobrom pamtiti ovu utakmicu. Sloboda za 90 minuta praktično nije uputila niti jedan udarac u okvir gola, a mogu biti sretni što su poraženi sa svega dva gola razlike. Arijan Brković je u 14. minuti doveo tim sa Mokrog Doca u prednost, da bi sjajni Gabrijel Boban u 40. postavio konačan rezultat. Posušje je ovom pobjedom pobjeglo sa dna i trenutno zauzima 8. poziciju sa 27 osvojenih bodova, dok je Sloboda 11. sa 24 boda.

HŠK Posušje

Velež 2:0 Leotar

Nastavljaju Rođeni igrati preporođeno ovog proljeća, a ovoga puta bez mnogo muke savladali su Leotar. Pogađali su za Rođene Vehabović i Haskić, a iskusnom napadaču ovo je bio osmi pogodak u Premijer ligi ove sezone. Nakon dolaska Nedima Jusufbegovića brojni stručnjaci bili su skeptični, ali Velež izgleda sjajno. Za razliku od Osimovog, Jusufbegovićev tim ima glavu i rep, jasno se vidi rukopois i zna ko šta radi na ternenu. To je donijelo sjajne rezultate, a Rođeni se trenutno nalaze nadomak pozicije koja vodi u Evropu.

FK Velež

Borac Banja Luka 0:3 Zrinjski

Meč je nosio epitet kola, ali su Plemići još jedanput pokazali kako su u ovom trenutku bez premca najkvalitetnija ekipa u Bosni i Hercegovini. Slavili su uvjerljivim rezultatom 0:3. Doveo ih je u prednost Mario Ćuže spektakularnim pogotkom u 25. minuti, a na 0:2, povisio Nemanja BIlbija u 65. sa bijele tačke. Konačan rezultat postavio je Franko Sabljić pet minuta prije kraja.

Željezničar 0:1 Tuzla City

Željezničar, iako bez Edisa Mulalića koji je napustio tim, u ovaj susret ušao je kao veliki favorit. Tim Harisa Alihodžića propustio je veliki broj prilika, gotovo pola sata imao i igrača više jer je Diaby zaradio crveni Karton, ali na kraju ostao bez bodova. Gol zlata vrijedna za tuzlanski tim postigao je mladi Harun Karić u  24. minuti susreta. Željezničar tako napravio korak unazad kada je u pitanju borba za Evropu naredne sezone, dok je Tuzla City trijumfom izašao iz zone ispadanja i sada je 7. na tabeli sa 27 bodova.

Široki Brijeg 0:0 Igman Konjic

Uložila je ekipa Igmana ozbiljna sredstva ove zime, dovela nekoliko provjerenih imena, ali najveće zasluge za odlične rezultate ove ekipe idu iskusnom liscu, Husrefu Musemiću. Jedna od najboljih bh. trenera posložio je tim iz Konjica, podario mu svoj rukopis, a ovaj tim već sada pravi ozbiljnu pometnju i najjačim rivalima. U posljednjem susretu 25. kola gostovali su ekipi Širokog Brijega na Pecari, na kraju bili mnogo bliži pobjedi i nakon propuštenih prilika imat će razloga žaliti što nisu osvojili i više od jednog boda. Baš taj jedan bod ekipu drži iznad zone ispadanja, dok Široki Brijeg neprepoznatljiv u odnosu na prvi dio sezone. Muči se tim Ivice Barbarića i ako ovako nastavi plasman u Evropu mogao bi doći u pitanje.