Roma u finišu meča do boda protiv Napolija, Atalanta sigurna

Nogomet 28. apr 202420:48 0 komentara
REUTERS/Ciro De Luca

Roma je u posljednjim minutima utakmice došla do boda na gostovanju Napoliju, a Atalanta je pobijedila Empoli na svom terenu.

Duel Napolija i Rome završen je u nedjelju, u okviru 34. kola Serije A, završen bez pobjednika – 2:2.

Iako je bilo prilika na obje strane, na gol se čekalo do 59. minuta.

Juan Jesus je skrivio penal koji je u gol za Romu pretvorio Paulo Dybala.

Samo šest minuta kasnije Napoli dolazi do izjednačenja. Matis Olivera je iz prve šutirao, lopta je zakačila nekoga od igrača i promijenila smijer sasvim dovoljno da Mile Svilar ostane nemoćan.

Pao je u kaznenom prostoru u 80. minutu Kvaratshkelija, a nakon VAR intervenicije nekoliko minuta kasnije sudija je pokazao na penal za Napoli. Siguran je u 84. minutu bio Viktor Osimhen za prednost domaćina 2:1.

Izborila je Roma korner u 88. minutu, nakon koga je Tammy Abraham zatresao mrežu. Sudija je u prvom momentu gol poništio, ali se nekoliko minuta kasnije, nakon VAR provjere pokazalo da nije bilo prekršaja i gol je priznat za konačnih 2:2.

Napoli je uputio čak 27 udaraca ka golu Rome, devet u okvir gola. Sa druge strane je stiglo deset šuteva, svega četiri u okvir gola.

Atalanta je pred svojim navijačima pobedila Empoli rezultatom 2:0.

Poveli su domaći u 42. minutu kada je penal sigurno izveo Mario Pašalić, a konačan rezultat je u ovom meču postavio Ademola Lookman pogotkom u 51. minutu meča.

Atalanta sada ima dva boda manje od Rome koja drži posljednje mjesto koje vodi u Ligu šampiona, ali ima i meč manje.