Nastavlja se bajka: Musa Barrow heroj Gambije

Nogomet 24. jan 202219:13 > 19:46 0 komentara
REUTERS/Thaier Al-Sudani

Fudbaleri Gambije plasirali su se u četvrtfinale Afričkog kupa nacije pošto su pobijedili selekciju Gvineje sa 1:0.

To je najveći uspjeh u istoroji reprezentacije Gambije koja je debitant na Afričkom kupu nacija.

Jedini gol na meču postigao je fudbaler italijanske Bologne Musa Barrow u 71. minutu na asistenciju Yusupha Bobba. Bio je to drugi pogodak na turniru za ovog golgetera. Gol možete pogledati OVDJE.

Gvineja je do kraja meča sve karte bacila na napad i u samom finišu bila blizu izjednačenja, ali su fudbaleri ove zemlje umjesto mreže pogađali okvir gola.

U posljednjih nekoliko minuta sudija je pokazao i dva crvena kartona, po jedan u svakoj selekciji. Najprije je u 87. minutu isključen Yusupha Njie iz Gambije, a u 90+3 Ibrahima Konte iz Gvineje.

Gambija će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika duela Kamerun – Komori. Taj meč na programu je od 20 časova uz direktan prenos na Sport Klubu 1.