Navijači će zbog ovog poteza kapitena Džeku još više cijeniti (VIDEO)

Nogomet 27. jul 202315:58 0 komentara
Printscreen

Fudbaleri Fenerbahce razbili su moldavski Zimbru 5:0 u meču drugog pretkola Konferencijske lige.

Igrač utakmice bio je kapiten Fenera i reprezentacije BiH Edin Džeko, koji je postigao gol i dva puta asistirao. Za svoj nastup Dijamant je dobio ocjenu 9.2.

Potez trenera Fenerbahcea pokazuje koliko je Džeko cijenjen u klubu (VIDEO)

Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka, Džeko je otišao prema prepunim tribinama Ulker stadiona i poklonio dres jednom od navijača. To isto je prema navodima autora snimka uradio i Dušan Tadić.

Pogledajte video u nastavku:

Sve je bilo gotovo već u prvom poluvremenu i dokazao zašto su ga mnogi smatrali apsolutnim favoritom u ovom dvomeču.

Golijadu je otvorio Gerdi Kadioglu preciznim udarcem sa vrha kaznenog prostora nakon asistencije Tadića. Odmah nakon toga, Fener povećava vodstvo.

Opet je Tadić počeo akciju, dodao do Džeke koji sjajno proigrava Ryana Kenta, a ovaj pogađa mrežu za 2:0. To je bio konačan rezultat prvog dijela.

U nastavku su viđena još dva pogotka. U 62. minuti strijelac je bio kapiten Edin Džeko. Yandas je prošao po lijevoj strani i uposlio Dijamanta koji nije imao težak zadatak. Nekoliko minuta kasnije novi gol Fenera.

Opet je u centru pažnje bio Džeko koji je asistirao za gol Szymanskom.

Posljednji gol viđen je u 88. minuti. Strijelac pogotka bio je Joshua King.