Nevjerovatan VAR u Engleskoj: Liverpoolovi navijači se pitaju kako je ovo ofsajd

Nogomet 30. sep 202321:53 0 komentara
screenshot

Tottenham je svladao Liverpool 2:1 u derbiju Premier lige, ali nakon utakmice najviše se priča o suđenju.

U otvorenoj utakmici puno toga se događalo u prvom poluvremenu, s tim da je već u 26. minuti Liverpool ostao s igračem manje nakon isključenja Jonesa. Sudac Hooper je prvo pokazao žuti karton Jonesu, ali nakon konzultacije s VAR sobom odlučio se primiti za stražnji džep i pokazati crveni karton.

Takav odnos snaga Tottenham je iskoristio tačno deset minuta kasnije kada je lijepu akciju pogotkom okončao Heung Min Son za 1:0 Tottenhama. Inače, nekoliko minuta ranije Liverpool je postigao pogodak, strijelac je bio Diaz, ali ga je VAR poništio zbog ofsajda.

screenshot

Liverpoolovi navijači ostali su u nevjerici, u uživo prijenosu nije pokazana linija ofsajda, a vrlo brzo su se društvenim mrežama pojavile fotografije koje ukazuju da se radi o očitom sudačkom previdu.

Ni igrač manje ni primljeni pogodak nisu omeli Liverpool koji je u nadoknadi izjednačio, a spretno je za 1:1 pogodio Gakpo.

U 69. minuti Liverpool je ostao bez još jednog igrača, jedan za drugim žuti karton je dobio Diogo Jota i unatoč samo devetorici na travnjaku Liverpool je sve do 96. minute čuvao bod i 1:1, ali je tada pokleknuo. Slomio ga je njegov igrač, Matip je pogodio vlastitu mrežu za 2:1 Tottenhama.