Nevjerovatan promašaj Bilbije, savršena odbrana i veliko priznanje za golmana Ville

Nogomet 07. okt 202310:03
Action Images via Reuters/Peter Cziborra

Fudbaleri Zrinjskog poraženi su 1:0 poslije velike borbe od Aston Ville u 2. kolu Konferencijske lige.

Prvaci BiH krenuli su hrabro u okršaj sa velikim favoritom, te u prvih 15 minuta meča stvorili dvije velike prilike.
Igrala se 15. minuta utakmice, kada su Mostarci imali stopostonu priliku pred golom domaćina. Ćuže je probio po strani i odigrao pravovremenu povratnu loptu za Bilbiju na peterac Ville, ali Martinez je odbranio zicer kapitenu Zrinjskog i pokazao zašto je trenutno jedan od najboljih golmana svijeta.
Njegova odbrana je uvrštena je među četiri najbolje u 2. kolu Konferencijske lige.

U drugom meču AZ Alkmaar pobijedio je 1:0 Legiju, tako da sada svi timovi grupe imaju po tri boda, nakon dva odigrana kola.