Newcastle preokrenuo i stigao do važne pobjede u borbi za plasman u Evropu

Nogomet 17. mar 202322:57 0 komentara
Action Images via Reuters/Matthew Childs

U 28. kolu na stadionu City Ground u Nottinghamu snage su odmjerili domaćin Forest i Newcastle, a meč je završen pobjedom gostiju od 1:2.

Prvi su zaprijetili gosti. U 7. minuti je pucao Joe Willock, ali je lopta otišla pored gola. Malo kasnije, nova prilika za Newcastle. Nakon slobodnog udarca Kierana Trippiera lopta se odbila do napadača Alexandera Isaka koji sjajnim šutem pogađa prečku.

REUTERS/Carl Recine

Forest je u 26. minuti kaznio promašaje gostiju. Emmanuel Dennis je iskoristio grešku odbrane Svraka i lijepim udarcem zatresao mrežu za vodstvo svoje ekipe. Nakon primljenog pogotka, gosti su pojačali svoje napade.

U finišu prvog dijela pogodili su drugu prečku na utakmici. Međutim, u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Newcastle dolazi do izjednačenja. Willock je probio po desnoj strani, ubacio u peterac, a tamo se najbolje snašao Isak.

Već na početku drugog dijela Newcastle prijeti. Dobar centaršut Trippiera dočekao je Anderson, a njegov šut odlično brani golman Navas.

Nakon toga započeo je mirniji period susreta sve do 64. minute kada Anderson postiže gol za vodstvo Newcastlea. Međutim, VAR je poništio pogodak zbog ofsajda jednog od igrača gostiju u začetku akcije.

U 84. minuti je Newcastle mogao stići do potpunog preokreta. Isak je šutirao u donji lijevi ugao gola domaćih, ali jedan od defanzivaca Foresta je u posljednjoj sekundi blokirao udarac.

Samo minut kasnije Forest je imao najbolju priliku u drugom poluvremenu. Gibbs-White je sjajnom solo akcijom stigao do vrha šesnaesterca i pucao, ali golman Pope krajnjim naporom spašava Svrake. Kada se činilo da će utakmica završiti neriješenim rezultatom Newcastle dobija penal koji sigurno izvodi Isak i dovodi svoj tim u prednost od 1:2 što je bio konačan rezultat susreta.