Newcastle razbio Parižane, Dortmund i Milan podijelili bodove

Nogomet 04. okt 202322:58 0 komentara
REUTERS/Carl Recine

Večeras su odigrani i posljednji susreti 2. kola Lige prvaka u grupi E i F. Pobjedu su upisali Newcastle i Lazio, dok su bodove podijelili Dortmund i Milan.

U sjajnoj atmosferi na St. James Parku, Newcastle je razbio Paris Saint Germain, pobijedivši rezultatom 3:1.

Domaćini su uspjeli realizirati svoju bolju igru, te u 17. minuti dolaze u vodstvo, Miguel Almiron pogađa nakon asistencije Alexandera Isaka.

Newcastle je nastavio i dalje sa sjajnom igrom, a plod toga dolazi novi pogodak. Dan Burn povećava rezultat na 2:0. Skočio je kako bi ispratio dobar centaršut koji je uputio Bruno Guimaraes i poslao loptu glavom izbliza pod prečku. Gianluigi Donnarumma je bio bespomoćan.

Tu nije bio kraj mukama Parižana.

Reuters/Lee Smith

Na otvaranju drugog poluvremena. Sean Longstaff je primio odličan pas od strane Kierana Trippiera i lagano poslao loptu u mrežu za ogromnih 3:0.

Paris se veoma brzo vraća u igru, u 56. minutu Lucas Hernandez je pratio sjajan centaršut Warrena Zaire-Emerya i savršeno glavom pogodio pored desne stative. Golman ovdje nije imao šanse.

Tačku na “i” stavlja Fabian Schar u 91. minuti, sjajnu tehniku je ovdje pokazao Fabian Schar, primio je pas na rubu šesnaesterca i pogodio sjajno desne rašlje.

Za razliku od utakmice na Ostrvu, Dortmund i Milan su podijelili bodove rezultatom 0:0. Sjajnu šansu propustio je Dortmund u 43. minuti, Ramy Bensebaini je upropastio odličnu šansu za gol. Primio je precizan pas i dobro iz prve opalio u donji lijevi ugao, ali je Mike Maignan to sjajno obranio.

REUTERS/Wolfgang Rattay

Za goste su sjajne šanse imali prvo Pulišić u 55. minuti, kada je primio niski pas u šesnaestercu, namjestio se na šut i opalio iz sve snage u desnu stranu gola. Na njegovu nesreću, Gregor Kobel je to sjajno obranio. Potom u 82. minuti kada je Theo Hernandez propustio šansu da zabije. Lijepo je pucao glavom, ali nije dobro naciljao. Lopta je proletila tik iznad prečke.

Najbolju šansu Milan je propustio u 87. minuti, Tijjani Reijnders se našao u odličnoj šansi. Pucao je s ruba šesnaesterca, ali je lopta prošla malo pored desne stative. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i ostalo je 0:0.

U narednom kolu Newcastle dočekuje Borussiju Dortmund, dok će PSG dočekati AC Milan.

Sa druge strane utakmica Celtica i Lazia priredila je dramatičan finiš, a nakon preokreta Italijani su slavili sa 1:2. Domaći sjajno otvaraju susret Matt O'Riley imao je dobar pregled igre i poslao loptu koju je pokupio Kyogo Furuhashi, on je unutar šestnaesterca pokazao sjajnu pribranost i pospremio loptu u mrežu za 1:0.

Reuters/Jason Cairnduff

U 29. minuti gosti poravnavaju, Alessio Romagnoli je dobro skočio na loptu nakon kornera i poslao ju u šesnaesterac, a tamo ju je glavom u mrežu pospremio Matias Vecino. Kada se činilo da je sve gotovo, u 96. minuti Pedro zabija glavom gol iz teške pozicije. Skočio je visoko i pucao snažno uz desnu stativu za velika tri boda Lazia.

U narednom 3. kolu Lige prvaka, Feyenoord će dočekati Lazio, dok će Celtic ugostiti Atletico Madrid.