Newcastle savladao Manchester United, Gordon heroj domaćih

Nogomet 02. dec 202322:59 0 komentara
Reuters/Lee Smith

Večeras je na St. James Parku odigrana posljednja utakmica subotnjeg programa 14. kola Engleske Premier lige.

Newcastle je večeras minimalnim rezultatom na svom terenu savladao Manchester United rezultatom 1:0.

Prvu opasniju prijetnju imali su gosti u 11. minutu, Alejandro Garnacho je primio tačan pas i u situaciji jedan na jedan sa golmanom odlučio pucati u lijevu stranu gola, ali Nick Pope se bacio kao mačka i odbranio mu šut. Domaćini u 17. minutu prvi put prijete preko Miguel Almirona ali odbranio je to Onana.

Svrake prijete ponovo tri minuta poslije, Alexander Isak je prvi stigao do odbijene lopte, ali mu je šut blokiran. Veliku šansu imali su domaći u 39. minuti, Kieran Trippier je snažno pucao i pogodio prečku. Onana je samo pogledom ispratio šut.

Newcastle na otvaranju drugog dijela kruniše svoju bolju igru u 56. minuti, Anthony Gordon je u šesnaestercu primio loptu koju je poslao Kieran Trippier te je smireno zabio u donji lijevi ugao – 1:0.

Mogao je Newcastle duplirati prednost u 78. minuti, Lewis Miley je primio sjajan pas u šesnaestercu i našao se u dobroj situaciji za gol. Pucao je, ali mu je šut blokirao odbrambeni igrač. Došli su gosti do poravnanja u 89. minuti, Harry Maguire je zabio gol, ali se našao iza leđa odbrane domaćih.