Nikako da ga povrede zaobiđu, Gabriel Jesus nekoliko nedjelja van terena

Nogomet 27. okt 202320:41 0 komentara
REUTERS/Dylan Martinez

Napadač engleskog premijerligaša Arsenala Brazilac Gabriel Jesus pauzirat će nekoliko sedmica, poručili su iz londonskog kluba.

“Magnet je pokazao povredu mišića. Ne mogu vam dati nikakav vremenski okvir, ali mogli bi ostati bez njega nekoliko sedmica,” poručio je Arsenalov menadžer Mikel Arteta.

Brazilski napadač se povrijedio u pobjedi “Topnika” na gostovanju kod Seville u Ligi prvaka. Arsenal je slavio sa 1:2, a upravo je Jesus bio najbolji igrač utakmice. Kod prvog gola je upisao asistenciju, a potom je u 53. minuti zabio za 0:2. Devet minuta prije kraja susreta morao je napustiti teren.

“To je ono što želimo izbjeći, ali s rasporedom koji imamo i količinom utakmica koje imamo, to je nešto što smo znali da će se događati,” dodao je Arteta.

Arsenal je treći u Premier ligi, samo dva boda iza vodećeg Tottenhama i izjednačen je s Manchester Cityjem. U subotu će na svom terenu dočekati Sheffield United koji je posljednji sa samo bodom nakon devet utakmica.