Novi kiks prvaka Italije, Sanabria “makazicama” donio bod Torinu (VIDEO)

Nogomet 08. mar 202422:47 0 komentara
REUTERS/Ciro De Luca

Fudbaleri Napolija remizirali su na svom "Diego Armando Maradona" stadionu sa Torinom i time ponovo ove sezone pokazali da nisu na nivou prošle sezone, kada su osvojili Scudetto.

Na kraju je bilo 1:1 golovima koje su postigli Kvicha Kvaratskhelia za Napoli i Antonio Sanabria za goste iz Torina.

Napoli je napadao, domaći su bili statistički dominantni, ali je Torino uspio da na kraju izvuče bod i tako ove sezone u dva meča protiv aktuelnog prvaka osvoji 4 boda.

Nije, međutim, tako djelovalo. Napoli je bio izuzetno raspolože, naročito preko Kvaratskhelije koji je konačno počeo ličiti na onog koji očarao cijelu Evropu prošle sezone.

Upravo je Gruzijac donio vodstvo svom timu nakon lijepe kolektivne akcije Napolija u 65. minuti.

Slavlje u Napulju, međutim, trajalo je samo tri minute, jer je u 64. minuti nakon gužve u šesnaestercu Antonio Sanabria makazicama izjednačio za konačnih 1:1.

Napoli je sedmi na tabeli Serije A sa 44 boda, dok je Torino na poziciji broj deset i ima 38 osvojenih bodova.