Odličan rezultat juniora Sarajeva pred uzvratni meč Lige prvaka

Nogomet 04. okt 202315:56 0 komentara
FK Sarajevo

Juniori Sarajeva odigrali su prvi meč omladinske Lige prvaka protiv Rukha, a završen je rezultatom 1:1.

Juniorski tim Sarajeva odigrao dobro prvo poluvrijeme i stigao do vodstva u 23. minutu susreta.

Harun Pločo lijepo je uposlio Bakira Nurkovića poslije napada, a kapiten Bordo tima odličnom realizacijom matirao je golmana Rukh Lviva Markiiana Bakusa.

FK Sarajevo/Facebook

Rukh do poravnanja dolazi u drugom dijelu. Penal je napravio Alajmović koji je po nozi zakačio Kvasa. Siguran izvođač u 66. minuti penala bio je Kitela za 1:1. Isti igrač je u finišu meča dobio drugi žuti odnosno crveni karton te su domaći do kraja igrali sa igračem manje.

Revanš susret na programu je 25. oktobra, a ukoliko prođu dalje izabranici Dženana Uščuplića igrat će protiv pobjednika dvomeča Famalicao-Mitylland.