Ogroman problem za Hadžibegića i Zmajeve: Povreda Kolašinca, igrao i Prcić

Nogomet 12. mar 202322:49 0 komentara
CHRISTOPHE SIMON / AFP

Olimpik Marsej je u poslednjem meču 27. kola Lige 1 igrao nerešeno sa Strazburom na svom Velodromu (2:2)

Domaći su nakon pola sata igre ostali sa desetoricom na terenu, pošto je direktan crveni karton dobio Balerdi.

I sa igračem manje, Marseille uspjeva da povede, i to u 49. minutu kada je gol postigao defanzivac Chancel Mbemba.

Sead Kolašinac morao je u 60. minutu napustiti igru zbog povrede, kada je Igor Tudor uveo Samuela Gigota.

Minutu kasnije ušao je drugi bh. reprezentativac na strani Strasboruga. Sanjin Prcić ušao je u igru umjesto Sansona.

Kada je u 76. minutu, Alexis Sanchez iz penala postigao svoj deseti gol u sezoni, izgledalo je da će Olympique stići do velike pobjede sa igračem manje, ali je šok uslijedio u samom finišu.

Za to se pobrinuo vezista iz Obale Slonovače Jean-Eudes Aholou, koji je postigao dva gola u razmaku od dva minuta, 88. i 90.

Na kraju remi, nakon kojeg Marseille ostaje na drugom mestu na tabjeli, sa dva boda više od Lensa na trećoj poziciji i zaostatkom od deset bodova za vodećim PSG-om.