Okršaj bh. reprezentativaca u Turskoj bez pobjednika između Mujakića i Varešanovića

Nogomet 11. dec 202320:39 0 komentara
MKE Ankaragücü

U ponedjeljak su na programu bile dvije utakmice 15. kola turske fudbalske Superlige. Ankaragucu je na domaćem terenu u prijestonici remizirao 1:1 (1:0) sa Rizesporom, a Sivasspor je kao gost savladao Konyapsor rezultatom 1:0 (1:0).

Na stadionu „Eryaman“ u Ankari domaći Ankaragucu je podijelio bodove sa Rizeom (1:1), a domaćin ima za čim da žali jer je imao prednost od 14. minuta kada je Morutan pogodio. Četiri minuta ranije Ankaragucu je dao još jedan gol, ali je pogodak Sowa poništen zbog igranja rukom i konsultacije VAR sobe.

Međutim, Sow u drugom poluvremenu dobija drugi žuti karton, pa domaćin igra sa desetoricom od 50. minuta.

Brojčanu nadmoć Rize uspjeva da naplati tek u 90+7. minutu, kada Argentinac Gaich donosi bod gostima i velike probleme ekipi koju sa klupe vodi Emre Belozoglu. Iako je Rize dvije minute ranije ostao također sa desetoricom, poslije drugog žutog kartona Emira Hana Topcua.

Nihad Mujakić odigrao je cijelu utakmicu za Ankaragucu, a bivši fudbaler Sarajeva Andrej Đokanović ušao je umjesto povrijeđenog Pedrinha u 89. minuti.

S druge strane Dal Varešnović upisao je 70 minuta, kada ga je zamijenio Oscar Pinchi.

U drugoj utakmici dana, pobjedu Sivasu na gostovanju donio je Kamerunac N'Jie golom u 15. miutu. Asistirao mu je iskusni španski vezisa Saiz.

Sivas je slavio prvi put poslije četiri kola, dok je Konya nakon novog poraza na 14 bodova, baš koliko imaju i Samsun i Alanya, timovi u zoni ispadanja. U narednoj rundi Konya će gostovati Fenerbahceu, a Sivas će ugostiti drugog istanbulskog velikana – Galatasaray.