Orban presudio Srbiji: Mađarska slavila u Beogradu i preuzela lidersku poziciju grupe

Nogomet 07. sep 202322:42 0 komentara
REUTERS/Novak Djurovic

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je u Beogradu od Mađarske 2:1 u meču 5. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Poveli su izabranici Dragana Stojkovića autogolom Attile Szalaija poslije samo 10 minuta igre, gol možete pronaći OVDJE.

Ipak do kraja poluvremena preokrenuli su Mađari golovima Varge (34’) i Orbana (36’). Gol Varge pogledajte na OVOM LINKU, a Orbana za pobjedu OVDJE.

Mogli su domaći do izjednačenja u 75. minuti, ali je stativa spasila goste na stadionu Rajko Mitić.

Još jednu dobru priliku propustio je realizirati Gudelj za Srbiju u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena, a do kraja prijetio je i Milinkovi-Savić glavom, ali promjene rezultata nije bilo.

Mađari su lideri grupe G sa 10 bodova, slijedi Srbija sa tri manje. Crna Gora je treća sa 5 bodova, a Bugarska i Litvanija imaju po dva.