Palacios nastavio čudesan niz Bayera, Knauff srušio Leipzig

Nogomet 13. jan 202417:45 0 komentara
REUTERS/Leonhard Simon

U subotu od 15.30 standardno je odigrano nekoliko mečeva Bundeslige. Ako ste propustili Multiprenos na SK1, ili želite da se ponovo osvrnete na te utakmice, pogledajte golove u nastavku izvještaja.

Bayer je kao gost savladao Augsburg rezultatom 1:0. Pobjedonosni pogodak postigao je vezista Exequiel Palacios u samom finišu – četvrtom minutu nadoknade – i na taj način produžio seriju nepobjedivosti ekipe koju vodi Xabi Alonso.

Klub iz Leverkusena još ne zna za poraz ove sezone – ima niz od 26 utakmica bez neuspjeha u svim takmičenjima, tokom kojeg je ostvario 14 pobjeda. To je najimpresivnija serija nekog njemačkog kluba od starta sezone u historiji fudbala.

Eintracht je kao gost savladao RB Leipzig rezultatom 1:0. Gol vrijedan pobjede postigao je Ansgar Knauff u sedmom minutu, posle asistencije Nilsa Nkunkua.

Mainz i Wolfsburg su remizirali – krajnji rezultat bio je 1:1. Wolfsburg je poveo pogotkom češkog veziste Valcava Černog u 12. minutu. Asistent bio je reprezentativac Hrvatske Lovro Majer.

Konačan rezultat postavio je austrijski bek Silvan Widmer u 61. minutu, posle dodavanja sunarodnika Filipa Mvenea.