Pedro Porro majstorijom odveo Tottenham u naredno kolo FA Kupa (VIDEO)

Nogomet 05. jan 202422:59 0 komentara
REUTERS/Peter Nicholls

Fudbaleri Tottenhama plasirali su se u četvrto kolo FA Kupa pobjedom protiv Burnleyja na svom terenu.

Pijetlovima je bio dovoljan jedan gol.

Imala su oba tima svoje šanse, bilo je i nekoliko situacija o kojima bi se vjerovatno pričalo da Tottenham nije pobijedio jer su domaći u dva navrata pokušali da dobiju penal.

VAR je u 22. minutu „poštedio“ Josha Cullena crvenog kartona, a Burnley situacije da dugo igra sa čovjekom manje.

Na kraju je gol odluke pao u 79. minutu. Raspalio je Pedro Porro projektil sa ivice kaznenog prostora. Arijanet Muric je mogao samo pogledom da isprati kako lopta ulazi u mrežu.

Bobby De Cordova-Reid odveo je pogotkom Fulham do naredne runde protiv Roterhama, a Brentford i Wolverhamton poslije remija 1:1, igrat će još jedan meč.