Petarda Borca u Banjaluci, meč obilježila katastrofalna sudijska odluka

Nogomet 25. aug 202321:52 0 komentara
N1 / F.Z.

Borac je na Gradskom stadionu u Banjaluci dočekao Slogu iz Doboja, a meč je završen pobjedom domaće ekipe od 5:0.

Prvi su zaprijetili domaći. Terzić je pokušao udarcem sa distance, ali lopta ide malo pored gola. Potom je Mihajlović pokušao, ali nije bio precizan.

Sloga je bila nemoćna u prvom dijelu, Borac je diktirao igru, a dobru priliku domaći su imali u 22. minuti kada Makarić šutira sa 15 metara, ali golman Trako je bio siguran.

U 36. minuti Borac dolazi u vodstvo. Nakon sporne situacije i penala Banjalučani stižu u vodstvo. Strijelac je bio Makarić koji je prvo promašio penal, ali iz odbijanca postiže gol.

Borac vodi na poluvremenu, Banjalučani gol postigli nakon diskutabilnog penala

Furiozno Borac otvara drugo poluvrijeme. Do povećanja vodstva stižu u 50. minuti. Terzić je centrirao iz kornera, a Čelić je bio najviši o pogađa za 2:0. Do trećeg gola Borac dolazi samo nekoliko minuta kasnije. Cortez je sjajno uposlio Fićovića, a ovaj preciznim udarcem postiže gol.

Prvi udarac u okvir gola domaćeg tima Sloga je uputila u 71. minuti kada je Tahrić okušao sa velike udaljenosti. Do kraja smo vidjeli još dva pogotka. Kvržić je probio po desnoj strani i ubacio za Vranješa koji majstorski pogađa za 4:0, a samo minut kasnije Lukić nakon jedne kontre izlazi sam pred golmana Traku i trese mrežu za visokih 5:0.