PLBiH: Sarajevo u drugom poluvremenu slomilo otpor GOŠK-a i popelo se na 2. mjesto tabele

Nogomet 09. dec 202317:52 0 komentara
F.Z/N1

Fudbaleri FK Sarajeva savladali su GOŠK rezultatom 3:0 na stadionu Asim Ferhatović - Hase u okviru 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Prvi su na utakmici zaprijetili gosti. ŠEro je bio u dobroj prilici u 8. minuti, ali njegov šut odbranio je Rogić.

JOŠ SPORTA

Odgovorili su domaći u 19. minuti. Slaviša Radović je uputio dobar centaršut sa lijeve strane. Najviši u skoku bio je Ajdin Hasić, ali njegov udarac je odbranio golman Bobić.

U 37. minuti Sarajevo je imalo svoju najbolju priliku. Lopta je došla do Radovića koji je snažno šutirao, ali je lopta otišla nekoliko centimetara pored lijeve stative gola GOŠK-a.

Kada se učinilo da u prvom poluvremenu uzbuđenja više neće biti, gosti su u posljednjim sekundama prvog dijela došli do stopostotne prilike. Nakon centaršuta sa desne strane na drugu stativu na loptu se sjurio Šero, koji sa tri metra nije uspio loptu glavom strpati u mrežu.

Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 0:0.

F.Z/N1

U drugom poluvremenu Sarajevo je pritiskalo protivnika, budući da su u ovaj meč ušli kao apsolutni favoriti. U 56. minuti Mustafić je pao u jedanaestercu gostiju, ali je sudija Kazlagić pokazao da se igra nastavi.

U 64. minuti Hasić je izveo slobodan udarac, lopta je završila na glavi Aničiću, ali njegov udarac brani golman Bobić, na odbijenu loptu natrčao je Anđušić koji pogađa za prednost Sarajeva.

U 75. minuti nova šansa za FK Sarajevo. Beganović je primio loptu u punom trku, sjurio se u šesnaesterac i šutirao na prvu stativu, ali je Bobić refleksno odbranio.

Ipak, dvije minute kasnije Bobiću nije bilo spasa. U 78. minuti Renan Oliveira je iskoristio sjajnu asistenciju Ajdina Hasića i sa 14 metara matirao golmana GOŠK-a za 2:0.

Nakon drugog gola igra GOŠK-a se u potpunosti raspala, pa je Sarajevo to iskoristilo za nove napade. Njihov trud se isplatio u 86. minuti, kada je Čataković istrčao 35 metara, ušao u kazneni prostor i matirao Bobića.

Nakon toga nije više bilo prilika za postizanje golova, te je meč završen rezultatom 3:0.

Sarajevo je sada na drugom mjestu i ima 33 boda, bod više, ali i utakmicu više od Zrinjskog. GOŠK je deveti i ima 17. bodova.