PLBiH: Zrinjski savladao Igman, preokret Sloge protiv GOŠK-a

Nogomet 01. okt 202317:15 0 komentara
HŠK Zrinjski

Fudbaleri Zrinjskog savladali su u Konjicu domaćeg Igmana rezultatom 0:2 i tako osigurali nove bodove pred nastavak grupne faze evropskog takmičenja.

Za šampiona Bosne i Hercegovineoba puta strijelac je bio Tomislav Kiš, prvi put u 9. minuti susreta, a posao je za svoj tim završio u 43. minuti, kada je i drugi put zatresao mrežu Hamzića.

Sada je Zrinjski na poziciji broj 4, uz dvije utakmice manje od ostalih ekipa Premijer Lige, dok je Igman sada na 10. mjestu sa 9 osvojenih bodova.

U drugom meču koji je odigran danas u Doboju je Sloga izvela gotovo nemoguće i preokretom savladala GOŠK rezultatom 3:2.

Gosti su u 53. i 54. minuti preko Coke i Hasukića gostujućem timu dali iluziju da će do kraja meča lako izaći na kraj sa timom Vlade Jagodića, ali su domaći od 71. do 94. minute u potpunosti okrenuli rezultat, i to golovima Grabeža, Jovića i Milanovića.

Sloga se sada popela na 7. mjesto tabele i prestigla upravo GOŠK koji je na poziciji broj 8.