Plemići gaze sve pred sobom: Zrinjski u prijateljskom meču deklasirao Lokomotivu

Nogomet 24. mar 202216:57 0 komentara
RTVHB / Screenshot

Fudbaleri mostarskog Zrinjskog deklasirali su u prijateljskom susretu ekipu zagrebačke Lokomotive rezultatom 4:0.

Izabranici Sergeja Jakirovića danas su nastupili bez sedam standardnih prvotimaca, među kojima je i kapiten Nemanja Bilbija, ali to nije spriječilo Plemiće da odigraju još jedan sjajan meč.

Poveo je Zrinjski u šestoj minuti, a bivši fudbaler Širokog Brijega Mateo Marić je poslao loptu u vlastitu mrežu.

U 17. fenomenalni Danilo Šipovac udvostručava prednost Plemića, da bi Matija Malekinušić u 29. stavio tačku na sjajno poluvrijeme lidera bosanskohercegovačkog šampionata.

Konalan rezultat u 49. minuti susreta postavio je mladi Franko Sablić. Šipovac je još jednom izmaltretirao odbranu “Lokosa”, dodao do Sablića kojem nije bilo teško da savlada golmana gostiju.

Tako je Zrinjski dokazao da klubovi iz Premijer lige imaju šta tražiti protiv timova iz HNL-a razbivši petoplasirani tim hrvatskog šampionata u svim segmentima igre.