Pobjeda Marseillea i nada za direktan plasman u LP, Kolašincu skoro cijeli meč

Nogomet 14. maj 202322:45 0 komentara
NICOLAS TUCAT / AFP

Olmypique iz Marseillea je u posljednjem meču 35. kola francuske Ligue 1 savladao Angers na svom terenu sa 3:1.

Posljednjeplasirani tim lige koji ove sezone ima samo 14 osvojenih bodova iznenađujuće je stigao do prednosti u 28. minutu golom Sime.

Samo šest minuta kasnije izjednačio je nekadašnji igrač Intera i Manchester Uniteda Alexis Sanchez.

Čileanac je u 48. minutu asistirao još jednom veteranu, 36-godišnjem Dimitriju Payetu koji je doneo preokret domaćima.

Pobjedu je overio Veretout golom iz penala u 77. minutu.

Olmypique  se tri kola prije kraja sezone učvrstio na trećem mjestu, dok je Angers odavno siguran putnik u niži rang.

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac odigrao je 83. minute u timu Igora Tudora, kada je umjesto njega ušao Eric Bailly.

U istim trenucima, s druge strane kod gostiju ušao je bivši fudbaler Sarajeva Halid Šabanović, umjesto Justina-Noela Kalumbe