Pogledajte 100. pogodak Edina Džeke u Italiji (VIDEO)

Nogomet 08. okt 202215:58 0 komentara
TIZIANA FABI / AFP

Edin Džeko postigao je jubilarni 100. pogodak u najjačoj ligi Italije. Bh. reprezentativac učinio je to protiv Sassuola na Mapei stadionu, gdje ekipa Simonea Inzaghija vodio poslije prvih 45 minuta 0:1.

Hakan Calhanoglu izveo je korner u 44. minuti, najviši u skoku bio je Denzel Dumfries, koji je prebacio loptu glavom do Edina Džeke koji nije baš najbolje zakačio loptu i prevario Andreu Consiglija golmana Sassuola .

Dijamantu je ovo bio drugi gol u Seriji A ove sezone, a do sada je postigao 14 golova za Inter, dok je čak njih 86 postigao u dresu Rome.

Sarajlija je stigao do brojke 100 golova u 243 meča u najjačoj ligi Italije, a pored toga ubilježio je i 48 asistencija.

Džeko se tako izjednačio sa Pierinom Pratijem i Marekom Hamšikom (Napoli)  na vječnoj listi najboljih strijelaca Serije A. Ispred bh. fudbalera je Goran Pandev sa 101 golom, koji je Makedonac postigao za pet različitih klubova.

Listu predvodio Silivo Piola sa 274 gola, slijedi legendarni Francesco Totti uz 250, a na trećoj poziciji je Šveđanin Gunnar Nordhal sa 225.