Pogledajte genijalnu akciju Željezničara, koja im je donijela prolaz (VIDEO)

Nogomet 21. jul 202311:56 0 komentara
FK Željezničar

Fudbaleri Željezničara pobijedili su Dinamo Minsk 2:1 u Bakuu i plasirali se u drugo pretkolo UEFA Konferencijske lige.

Nakon što su Plavi na Grbavici stigli zaostatak od dva gola, u posljednjim minutama prvom meča, drugi su izgledali još bolje nego posljednjih 25 minuta meča u Sarajevu.

Poslije jednog od napada Željezničara, Alexandr Sachivko pogodio je vlastitu mrežu za 0:1 na Azersun Areni.

Dvadesetak minuta u drugom poluvremenu trebalo je Dinamu da izjednači. Prekršaj golmana Ajdina Mulalića u golmanskom prostoru, sudija je okarakterisao kao duel za najstrožiju kaznu, a Pavel Sedko bio je siguran sa bijele tačke za 1:1.

I onda 77. minuta, duga i školski odrađena akcija ekipe Nermina Bašića, nakon koje Amoah sjajno proigrava Jašaervića, a ovaj šalje odličnu povratnu loptu za Krpića, koji matira Lapoukhova za drugo petkolo Konferencijske lige.

Naredni protivnik Željezničara u 2. pretkolu biće Neftchi iz Azerbejdžana. Prvi meč na rasporedu je 27. jula na Grbavici, a revanš 3. augusta u Bakuu.