Poraz blijedog Željezničara u Trebinju, Igmanu pripao derbi začelja

Nogomet 01. apr 202316:55 0 komentara

Prvih dvadesetak minuta igre na Policama pripalo je Leotaru. Domaća ekipa početni ispitivanje snaga imala je preko Dennisa Stojkovića. Ali, intervenisala je odbrana Željezničara.

U nastavku Haris Handžić prvo je gađao iz slobodnjaka i bio neprecizan, a onda ubrzo propustio veliku šansu za Leotar.

Odličan centaršut Milovića, napadač trebinjske ekipe nije iskoristio i sa peterca glavom nije uspio matirati Josipa Bendera.

Samo nekoliko minuta kasnije, ekipa Marka Maksimovića dolazi do vodstva. Veliku smušenost i neorganizovanost Željine odbrane koristi Stojković i pogađa za 1:0.

Do kraja prvog dijela, Štilić je sjajno uposlio Drlju, ali fudbaler Željezničara nije uspio izjednačiti.

Darko Puletić početkom drugom poluvremena brani udarac Semira Štilića.

Najbolju priliku za Plave sa Grabavice na meču je imao Hodžić. Poslije centaršuta Amoaha, napadač Želje šutirao tik pored stative.

Leotar je tako prekinuo crnu seriju od četiri meča bez pobjede, a Željezničar isto toliko mečeva nije znao za poraz do danas.

Željezničar je ostao na četvrtom mjestu sa 39 bodova, Leotar ima 26 na poziciji broj sedam.

Titula Plemićima još bliže: Zrinjski slavio u hercegovačkom derbiju

Derbi začelja pripao Igmanu

Igman iz Konjica upisao je ubjedljivu pobjedu i važnu u borbi za opstanak sa 3:0 protiv Posušja.

Arijan Brković imao je na otvaranju meča na Gradskom stadionu u Konjicu šansu za goste, ali njegov udarac glavom brani golman Aldin Ćeman.

U veoma neatraktivnom prvom poluvremenu, odgovorili su Konjičani preko Bodula, ali šut sa distance fudbalera Igmana brani Kukić.

Monotoniju meča razbio je golom Mirsada Ramić. Amer Drljević upisao je asistenciju na lijep način, a napadač Igmana matirao je golmana Posušja i ubilježio 13. gol sezone. Drugi je strijelac šampionata BiH, odmah iza Nemanje Bilbije.

Gosti iz Posušja igrali smo otvoreno i tražili su šansu za izjednačenje, međutim nisu uspjevali da probiju dobranu Igmana.

Ofanzivna igra otvorila je prostor za nove prilike domaćih. Ramić je mogao do drugog gola na meču, ali nije bio precizan njegov udarac.

HŠK Posušje

Konačnih 2:0 postavio je Demir Jakupović, na asistenciju strijelac prvog gola Ramića, u 78. minuti meča. Odmah u narednom napadu, mogao je Ramić i do drugog gola na meču, ali zaustavila ga je stativa.

Damir Hrelja u sudijskoj nadoknadi postigao je i treći gol za sastav Husrefa Musemića.

Igman sada zauzima 11. mjesto sa 24 boda, koliko ima i Posušje na desetom mjestu.