Posušje povelo u 90. minuti, ali nije osvojilo niti bod protiv Borca

Nogomet 14. okt 202216:35 0 komentara
HŠK Posušje

Fudbaleri Borca su na nestvaran način stigli do pobjede nad Posušjem u 14. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine. Slavili su Banjalučani sa 2:1, a sve se odigralo praktično u sudijskoj nadoknadi.

Publika na stadionu Mlakve u Bosanskom Novom nije imala vidjeti mnogo toga u prvom poluvremenu.

Zabilježili smo tek promašaj Piščevića, te stopostotnu priliku Aleksandra Subića koji je bio neprecizan nakon povratne lopte Mrkaića.

S druge strane prijetio je Milanović, ali su mreže mirovale.

Drugi dio igre donio je mnogo više uzbuđenja, a Jović je u 47. minuti pogodio prečku iz slobodnog udarca, da bi nakon toga lopta pala blizu gol linije, ali se arbitar Miloš Gigović nije oglasio.

U 57. minuti pokušao je i Vukoja, ali je njegov udarac otišao pored gola. Pet minuta kasnije veliku priliku je imao Mrkaić, ali je i on bio neprecizan.

I kada su svi mislili da će meč biti završen bez pogodaka – hladan tuš za domaćina! Gabriel Boban je sjajno primio loptu na sredini igrališta, pretrčao dva defanzivca Borca, a zatim i matirao Ćetkovića za vodstvo tima sa Mokrod Doca.

Nakon toga dvije veoma diskutabilne odluke Miloša Gigovića, glavnog sudije ovog susreta. Najprije u 92. minuti Piščević pogađa, ali se vrlo vjerovatno nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

Dvije minute kasnije i veoma sumnjiv penal nakon što je Pavlović startovao nad Kulašinom. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Goran Zakarić. Treba istaći da je omjer u prekršajima bio 8:29…

Borac nakon ove pobjede zauzima 3. mjesto na tabeli Premijer liga BiH sa 23 osvojena boda, dok je Posušje 8. sa 15 bodova.