Posušje slavilo bitnu pobjedu protiv Slobode, Zrinjski bolji od Tuzla Cityja

Nogomet 13. nov 202214:53 0 komentara
HŠK Posušje

Odigrana su prva dva susreta nedjeljnog programa 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Pobjede su upisali Posušje protiv Slobode, te Zrinjski protiv Tuzla Cityja i to identičnim rezultatom 2:1.

Posušje je do pobjede došlo nakon preokreta iako su imali priliku prvi stići do prednosti. Gabriel Boban je promašio penal u devetoj minut, da bi Osmić u 25. donio prednost ekipi Slobode.

Ipak, u drugom dijelu tim sa Mokrog Doca stiže do preokreta. Najprije je Zvone Begić pogodio za 1:1, da bi se Boban u 77. iskupio za za promašaj i donio velika tri boda svojoj ekipi protiv direktnog konkurenta za opstanak.

Zrinjski je do pobjede stigao u drugom dijelu, a do prednosti su došli u 65. minuti kada je strijelac bio Niko Janković.

Nikola Mandić je u 80. povisio na 2:0, a sve što je Tuzla City uspio do kraja meča jeste gol Jasmina Čelikovića iz 80. minute.

Zrinjski je nakon ove pobjede lider na tabeli Premijer lige sa 36 osvojenih bodova, Tuzla City je 8. sa 21 osvojenim bodom. Posušje se probilo na 7. mjesto i sada ima 22 boda, dok je Sloboda posljednjeplasriana sa 16 bodova.