Posušje ubjedljivo savladalo Igman Konjic

Nogomet 03. dec 202314:53 0 komentara
HŠK Posušje/Facebook

Danas je na Mokrom Docu odigrana utakmica pretposljednjeg 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Posušje je danas uspjelo savladati Igman rezultatom 4:1, i tako skočiti na 7. poziciju na tabeli.

Posušje dolazi do vodstva na otvaranju susreta, lopta je stigla do Mandića koji je šutirao, Ćeman je zaustavio njegov udarac, no lopta se odbija od Enesa Sipovića i završava u mreži gola Igmana – 1:0. Dva minuta poslije dobro je pokušao Petar Bojo, ali lopta odlazi iznad gola.

Veliku šansu imalo je Posušje u 11. minuti, ponovo je Mandić pobjegao odbrani Igmana, šutirao, ali je sjajno intervencijom Ćeman spasio gol gostiju. Posušje do drugog pogotka stiže u 16. minutu, Karlo Kamenar je ubacio loptu iz kornera, jako loša intervencija odbrane gostiju, te lopta dolazi do Gabrijela Bobana koji sa metar neometano postiže pogodak – 2:0.

Domaći riješavaju pitanje pobjednika u nadoknadi prvog poluvremena, ponovo je loša intervencije odbrane Igmana bila nakon kornera, centrirao je Kamenar, a Luka Lučić se odlično snalazi i povećava rezultat na 3:0.

U drugom poluvremenu igralo se dosta mirnije, vrijedi istaknuti šansu koju je imao Begić nakon ubačaja Rozića, no ostalo je 3:0. Igman je uspio smanjiti rezultat u 80. minuti, Mirko Oremuš je probio sa lijeve strane, a potom ubacio loptu na pet metara za Mersudina Ahmetovića, koji nije imao težak zadatak da pospremi loptu u mrežu – 3:1.

Domaći do četvrtog pogotka dolaze u 94. minuti, centrirao je Jandrek, a Vinko Rozić se našao sam na drugoj stativi te neometano pogodio za 4:1.