Potencijalni Zmaj debitovao za Romu, Matić donio bod Vučici

Nogomet 13. nov 202217:21 0 komentara
Andreas SOLARO / AFP

Fudbaleri Rome i Torina remizirali su 1:1 u meču 15. kola Serije A. Roma je u nevjerovatnoj završnici uspjela da stigne do boda.

Linetty je u 55. minutu pogodio za vodstvo Torina i taman kada se činilo da će gosti odnijeti sva tri boda iz Rima, tim Josea Moutinha se probudio u dramatičnoj završnici.

Upravo je Portugalac na klupi Rome pokrenuo tu dramu na kraju utakmice, pošto je u 89. minutu isključen zbog nesportskog ponašanja.

Belotti je imao priliku u drugom minutu sudijske nadoknade da donese bod svom timu sa bijele tačke, ali je bio neprecizan.

Ni tu drami nije bilo kraja, lopta se odbila i stigla do Nemanje Matića na ivici kaznenog prostora. Nije razmišljao mnogo srspki fudbaler i sjajno je šutirao u donji lijevi ugao, pa je njegov pokušaj bio van domašaja Vanje Milinković-Savića – za konačnih 1:1. Za Romu je večeras debitovao i mladi fudbaler bh. korijena Benjamin Tahirović. On je u igru ušao u 69. minuti kada je zamijenio Cristantea.

Roma je sedma na tabeli sa 27 bodova, koliko ima i šestoplasirana Atalanta.

Torino je deveti sa 21 bodom.

Sada slijedi pauza zbog Svjetskog prvenstva, a početkom januara sljedeće godine Roma će dočekati Bolognu u nastavku Serije A. Torino će ugostiti Veronu.

Monza je sa 3:0 dobila Salernitanu, a pogađali su Carlos Augusto u 24, Danny Motta u 35. i Pessina u 74. minutu.

Spezija je sa 2:1 u gostima dobila Veronu. Verdi je donio prednost Veroni u 30. minutu, a tri boda gostima donio je Nzola golovima u 53. i 69. minutu.