Potpuni haos: Sukob igrača SAD i Meksika, četiri crvena kartona…

Nogomet 16. jun 202309:00 0 komentara
Lucas Peltier-USA TODAY Sports

Fudbaleri SAD plasirali su se u finale COCACAF Lige Nacija pobjedom nad Meksikom sa 3:0.

Dvostruki strijelac bio je Christian Pulišić, jedan gol je dao McKennie, a vidjeli smo i četiri crvena kartona, te kraj odsviran u 89. minutu.

Glavni sudija Ivan Barton, koji je prethodno pokazao četiri minuta nadoknade, odlučio se za taj potez zbog konstantnih uvreda meksičkih navijača upućenih LGBT populaciji.

Zvaničnici CONCACAF federacije su saopštili da ti povici nisu razlog prekida meča, već je to bila diskreciona odluka samog arbitra.

Meksičkih navijača bilo je u velikom broju u Las Vegasu, sporadično su uzvikivali parole protiv homoseksualaca, a prethodno je tokom Mundijala zbog sličnih stvati Fudbalska federacija Meksika kažnjena sa 104.000 dolara.

I na terenu je bio žestoko, pri rezultatu 2:0 izbila je velika gužva nakon što je Montes zaradio crveni karton zbog oštrog starta s leđa. Potom su kartone dobili i McKennie tri minuta kasnije, te Sergino Dest i Arteaga u 86. minutu.

Amerikanci će u finalu igrati protiv Kanade koja je savladala Panamu 2:0 – prvi gol postigao je Jonathan David u 25. minutu, da bi fudbaler Lillea kod drugog gola bio u ulozi asistenta Alphonsu Davisu, u 70. minutu.