Potpuni sunovrat: Francuzi ispali sa Mundobasketa!

Košarka 27. aug 202317:42 0 komentara
FIBA

Košarkaška reprezentacija Latvije napravila je kolosalan podvig i pobjedila selekciju Francuske rezultatom 88:86 u drugom kolu grupne faze Mundobasketa. Na taj način je ekipa koju vodi Luca Banchi stigla do druge pobjede na Svjetskom prvenstvu i ostavila Francuze, jedne od favorita za osvajanja šampionata, bez plasmana među najboljih 16 timova turnira.

Nevjerovatna Latvija je eliminisala Francusku! Jedan od favorita takmičenja je vodio 39 minuta uz nestavrno šutersko veče ali je na kraju prokockao pobjedu. Latvijci su prvi put na meču poveli 37 sekundi do kraja i na kraju slavili 88:86. Uz Kanadu su objezbedili plasman u narednu fazu, Francuska i Liban su eliminisani kolo prije kraja.

Tako je Francuska šokantno ispala sa Mundobasketa, s obzirom da su i u prvom meču poraženi od Kanade, dok će Latviija ovom pobjedom ići dalje.

Tim Vincenta Colleta djelovao je bezidejno u drugom poluvremenu duela sa Latvijcima na premijeri Mundobasketa, ali se protiv baltičke selekcije očekivala laka pobjeda iskusnog tima koji u svom sastavu ima toliko zvijezda.

Međutim, drugačije su mislili Arturs Zagars, koji je odigrao utakmicu karijere, i njegovi reprezentativni saigrači.

Igralo se brzo i efikasno od samog početka. Francuska je bolje otvorila ovaj susret, a nakon prve četvrtine imali su sedam poena prednosti (33:26). Nastavili su da održavaju prednost i do kraja prvog poluvremena, a na odmor se otišlo rezultatom 53:49.

Ništa nije slutilo na to da će ovaj susret otići u dramatičnu završnicu nakon završetka trećeg kvartala, u kojem je Francuska potpuno nadigrala Letoniju i pred posljednjih deset minuta su imali višak od 12 poena (74:62).

Poslije ove pobjede Latvija ima skor 2-0 jer je u prvom kolu bila bolja od Libana, a na 2-0 je i selekcija Kanade poslije trijumfa nad Libanom i potpunog razbijanja Francuske u prvoj rundi.