Poznat novi termin prekinutog derbija između Ajaxa i Feyenoorda

Nogomet 25. sep 202317:23 0 komentara
AFP

Derbi 6. kola nizozemskog prvenstva između Ajaxa i Feyenoorda prekinut je u 55. minuti pri vodstvu Feyenoorda 3:0.

Derbi je prekinut u prvom poluvremenu zbog baklji koje su bacili na teren ogorčeni navijači Ajaxa. Feyenoord je poveo do 18. minute 2:0, strijelac oba gola bio je Santiago Gimenez, a zatim je Igor Paixao povisio u 37. na 3:0.

Susret je prekinut dva puta, a sudac je drugi put odlučio da se utakmica ipak prekine. Sada je poznat i novi termin derbija. Ajax i Feyenoord susret će nastaviti u srijedu u 14 sati na Johan Cruyff Areni, ali bez gledatelja, odlučio je to nizozemski nogometni savez. Ajax je u srijedu trebao odigrati zaostali susret s Volendamom.

Oba kluba nezadovoljna su tom odlukom.

“Ne slažemo se s ovime”, napisao je Ajax.

Feyenoord se nalazi na četvrtom mjestu Eredivisie s 11 bodova u četiri susreta. Ajax ima pet bodova i trenutno je na 14. mjestu u konkurenciji 16 klubova.