Prevljak odveo Eupen do polufinala kupa Belgije

Nogomet 22. dec 202121:57 > 22:46 0 komentara
KAS Eupen

Fudbaleri Eupena savladali su u četvrtfinalu Kupa Belgije ekipu Mechelena nakon preokreta rezultatom 3:1.

Poveo je domaćin u 21. minuti susreta preko Igora de Camarga na asistenciju Storma i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Ipak, u drugom poluvremenu Eupen je zaigrao mnogo bolje, a do poravnanja su stigli nakon 10 minuta igre u drugom dijelu. Strijelac je bio Ngoy na asistenciju Agbadoua.

Veliki preokret, ali i pobjedu Eupenu donio je bh. reprezentativac Smail Prevljak. Sjajni napadač je najprije u 82. minuti pogodio za preokret, da bi u šestoj minuti nadoknade postavio i konačan rezultat.

Eupen će u poufinalu Kupa Belgije igrati protiv boljeg iz duela Gent – Standard Liege.