Sevilla i Roma u finalu Evropske Lige!

Nogomet 18. maj 202322:54 0 komentara
REUTERS/Jon Nazca

Fudbaler Seville plasirali su se u finale Europa Lige i protiv Rome će željeti da u finalu sedmi put u svojoj historiji osvoje ovo takmičenje. Sevilla je u uzvratnoj utakmici polufinala savladala Juventus rezultatom 2:1.

Utakmica između Juventusa i Seville bila je puna šansi i prilika da i jedni i drugi dođu do vodstva.

Juve je imao prvu šansu preko strijelca iz prvog meča Gattija, ali njegov udarac u 15. minuti glavom nakon izvedenog kornera odlično je odbranio Bounou.

Deset minuta kasnije odgovorila je Sevilla. En Nesyri je primio loptu u šesnaestercu, i silovito šutirao, ali je njegov šut odbranio golman Juventusa. Sevilla je nakon toga ponovo zaprijetila preko Acune koji je šutirao sa distance, ali je njegov šut ponovo odbranio Wojciech Szczesny.

Nakon toga bio je red na Juventus. Kean se oslobodio čuvara u 34. minutu i sa ruba šesnaesterca uputio udarac prema golu, ali stativa je ovaj put spasila Sevillu.

Nakon brojnih uzbuđenja u prvom poluvremenu, rezultat se do odmora ipak nije mijenjao.

Atraktivnu igru smo gledali i tokom drugog poluvremena, bez toliko čistih šansi za pogodak ali, paradoksalno, sa više golova.

Juventus je poveo u 65. minutu. Rabiot je prema Vlahoviću poslao naizgled bezopasnu loptu, ali nakon odbijanca srpski reprezentativac se našao sam pred Bounouom i lagano ga matirao za vodstvo “Stare dame”.

Gol Dušana Vlahovića pogledajte OVDJE.

Od gola Juventusa, na terenu je postojala samo Sevilla, koja je imala posjed lopte i organizaciju igre. Pasivna igra Juventusa kažnjena je naposlijetku u 72. minuti, kada je Suso sa 18 metara prekrasnim pogotkom pogodio za izjednačenje.

Gol Susa pogledajte OVDJE.

Sevilla se nakon izjednačenja nije povukla, već je pokušala iskoristiti šok gostujućeg tima. Suso je u 82. minuti iz slobodnjaka pokušao sa 27 metara, ali njegov odličan šut brani Szczesny.

U 90. minuti golman Juventusa je ponovo morao vaditi kestenje iz vatre za Juventus. Suso je centrirao sa desne strane, a En Nesyri šutirao glavom, te je golman Juventusa izvadio loptu ispod prečke.

Novih situacija za gol nije bilo, te će se igrati produžeci.

U drugom polufinalu Roma je u utakmici bez golova obezbijedila finale, nakon što je u prvom meču pobijedila Bayer Leverkusena 1:0.

Produžeci

U prvom produžetku Juventus je imao prvu šansu preko Vlahovića, koji se dobro oslobodio čuvara na ivici šesnaesterca, ali je njegov šut bio slab i bez velikih problema za Bounoua.

Ipak, domaći su došli do prednosti u 95. minuti. Gil je centrirao sa lijeve strane a Erik Lamela glavom sa peterca pogodio za vodstvo Seville. Njegov gol pogledajte OVDJE.

Juventus je morao sada biti taj koji će krenuti na sve ili ništa. Vlahović je pokušao u 98. minutu, ali njegov šut sa 14 metara ponovo nije bio dovoljno snažan da ugrozi gol Seville.

Povukli su se Andalužani u drugom produžetku i prepustili inicijativu Italijanima, a Federico Chiesa je bio neprecizan u 110. minuti kada mu je lopta u srcu šesnaesterca došla na nogu nakon prethodne gužve. Chiesa je loše šutirao i lopta je otišla visoko preko gola.

Napadali su Bianconeri, naročito kada je Acuna dobio crveni karton u drugom produžetku, ali golova više nije bilo. Sevilla će se tako u finalu Evropa lige sastati sa italijanskom Romom.